google2660c3c384f3014e.html

"ALDOM"-Hurtownia Instalacyjno Sanitarna hydrauliczna,grzejniki,pompy,zawory,kominki,podgrzewacze wody,solary,stelaże wc, zlewozmywaki,szafki gazowe,...

Home › HW.-Zbiornik KOMBINOWANY -INTEGRA 400/100

HW.-Zbiornik KOMBINOWANY -INTEGRA 400/100

------------ DOSTAWA GRATIS ------------




Podgrzewacz typu INTEGRA służy integracji różnych źródeł ciepła z przeznaczeniem do pracy na potrzeby podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz wspomagania centralnego ogrzewania budynku. Zaletą takiego rozwiązania jest kompaktowa budowa, pozwalająca w porównaniu do standardowego 2-wężownicowego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej, na dodatkowe wspomaganie ogrzewania budynku. Jednocześnie instalacja solarna nie ulega zwiększonemu skomplikowaniu budowy, a w kotłowni wystarczające jest porównywalna powierzchnia zabudowy dla podgrzewacza. Także koszt zakupu podgrzewacza typu INTEGRA jest nieznacznie wyższy niż podgrzewacza przeznaczonego wyłącznie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

 

Możliwości zastosowania

Podgrzewacz INTEGRA jest przeznaczony do zastosowania szczególnie w obiektach o niskich potrzebach ciepła, jak budynki jednorodzinne, handlowe, usługowe, itp. Wspomaganie ogrzewania ma charakter okresowy, gdy występują nadwyżki ciepła z instalacji solarnej, które nie mogą być przejęte przez ciepłą wodę użytkową. Wskazane jest, aby system grzewczy domu pracował z jak najniższymi parametrami wody grzewczej, charakterystycznymi dla systemów ogrzewania podłogowego, a także przy płynnej pogodowej regulacji temperatury zasilania instalacji grzewczej. W elastyczny sposób podgrzewacz INTEGRA może zapewnić współpracę różnych źródeł ciepła zastosowanych w budynku.

 

Budowa i działanie podgrzewacza

Podgrzewacz INTEGRA złożony jest z takich podstawowych elementów jak zasobnik buforowy wody grzewczej, wewnętrzny emaliowany zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz przegrody rozdzielające strefy temperaturowe podgrzewacza. Spośród dostępnych na rynku tego typu podgrzewaczy, INTEGRA wyróżnia się konstrukcją zapewniającą wyraźny trzystrefowy podział jego wewnętrznej objętości. Górna strefa przeznaczona jest do ogrzewania wody użytkowej, środkowa do zasilania centralnego ogrzewania natomiast dolna jest przeznaczona dla kolektorów słonecznych jak również do akumulacji ciepła wytwarzanego przez takie źródła jak pompa ciepła, kominek czy też kocioł na paliwo stałe. Istotną zaletą jest wewnętrzna konstrukcja zapobiegająca mieszaniu wody wywołanego dynamiką strumieni po stronie zasilania i odbiorów urządzeń podłączonych do zbiornika. Specjalnie wykonane przegrody sprawiają, że np. gazowy kocioł kondensacyjny po okresie pracy na wysokim parametrze niezbędnym do ogrzania wody użytkowej (np. 70°C), może obniżyć temperaturę pracy do parametru wymaganego dla ogrzewania podłogowego (np. 30°C). Zwiększa się tym samym sprawność pracy kotła kondensacyjnego.

 

Integracja systemów

Podgrzewacz INTEGRA służy do integracji takich źródeł ciepła jak: kocioł gazowy czy olejowy, kocioł na paliwo stałe, kominek, pompa ciepła i kolektory słoneczne. Do zbiornika może być także doprowadzane ciepło z kotła elektrycznego czy też grzałki elektrycznej przeznaczonej do ogrzewania wody użytkowej. Duża ilość króćców przyłączeniowych sprawia, że podgrzewacz doskonale pełni funkcję sprzęgła hydraulicznego, zapewniając elastyczną współpracę źródeł ciepła o różnych parametrach roboczych i czasach pracy.

 

Efektywność pracy

Wewnątrz na całej wysokości podgrzewacza wbudowany jest emaliowany zasobnik ciepłej wody. Napływająca od dołu zimna woda wodociągowa jest podgrzewana wpierw energią słoneczną, a dopiero później dogrzewana z innych źródeł ciepła. W zdecydowany sposób wpływa to na podniesienie sprawności wykorzystania ciepła z kolektorów słonecznych, umożliwiając ich pracę na niskich parametrach. Dolne doprowadzenie zimnej wody umożliwia także wygodne opróżnianie i czyszczenie wewnętrznego podgrzewacza, w przeciwieństwie do standardowych rozwiązań wbudowanych zasobników c.w.u.. Podgrzewacz wyposażony jest w zewnętrzną zdejmowaną miękką izolację z pianki poliuretanowej o grubości 100 mm, co ogranicza straty ciepła do otoczenia.


Parametry:                                           Wartość:

Średnica bez izolacji 600 mm
Średnica z izolacją 800 mm
Wysokość całkowita 1480 mm
Waga 130 kg
Maksymalne ciśnienie w zbiorniku wody grzewczej 3 bar
Maksymalne ciśnienie w zbiorniku wody użytkowej 6 bar
Maksymalna temperatura wody 90 oC
Maksymalna powierzchnia absorbera kolektorów słonecznych dla powierzchni wężownicy   8 m2
  • Brak komentarzy
Podobne w tej kategorii